Przejdź do strony głównej
25 lat LHS.pl

Zdjęcia

 
2024-04-15  
Fotografia stanowi własność autora. Rozpowszechnianie bez jego zgody w innych mediach, w tym społecznościowych jest zabronione.
W przypadku nieautoryzowanej publikacji zastrzega się prawo do roszczeń z tytułu art. 79. 1 i innych stosownych zapisów Ustawy o Prawie Autorskim.
900x621 260.1 kB. Poprzednie zdjęcie Następne zdjęcie
Zamość,
Zamość Północny a raczej miejsce które miało mieć taką nazwę. Po lewej stronie widoczny tor Linii Hutniczej Szerokotorowej oraz peron przy tej linii gdzie niegdyś zatrzymywał się pociąg relacji Olkusz - Magnitogorsk. Po prawej stronie widać peron normalnotorowy, który nigdy nie spełnił swojej roli. Zamość Północny miał być nową główną stacją pasażerską dla Zamościa. W PRL zakładano, że miasto rozbuduje się w kierunku północnym i to właśnie w tym miejscy znajdzie się główna stacja osobowa. Tutaj miały dojeżdżać pociągi z Lublina z wykorzystaniem łącznicy Kolonia Zamojska - Siedliska omijającej Zawadę. Ostatecznie z planów niewiele wyszło a czy peron spełni swoją rolę przy Euro 2012? Widok z wiaduktu na drodze Zamość - Chełm. Tor normalny stanowiący normalnotorową obwodnicę Zamościa który przebiegał tutaj obok peronu został rozebrany w 2005 roku.
Autor: Krzysztof Jesionek